דיקור סיני קוליק

קוליק הינה בעיה נפוצה בקרב תינוקות שעלולה להתרחש מספר ימים לאחר צאתם לאויר העולם ועד למספר חודשים לאחר הלידה. לאם החדשה קשה לראות את תינוקה בוכה ובועט ברגליו בעצבנות מבלי כל סיבה נראית לעין, והיא רוצה לסייע לו, הקוליק היא בעיה נפוצה אשר ניתן לטפל בה בקלות יחסית עם תשומת לב ראויה להתנהגות התינוק וזיהוי מצוקת התינוק.

קוליק הוא כאב הנגרם כתוצאה מהצטברות גזים במערכת העיכול של התינוק, לרוב התינוק יבכה ויבעט ברגליו, יירגע כשיישאו אותו על הידיים ובהמשך הגזים יפחתו וגם בכיו יירגע. לרוב, הבכי יחל בשעות אחר הצהריים, ימשיך לשעות הערב ואף אל תוך הלילה, התינוק חסר שקט ומפר לעיתים קרובות את שנת הלילה היקרה שלכם..

ברפואה הסינית, הקוליק מוגדר כבעיה הגורמת לבכי בלילה תוך מספר לילות, אתם כהורים עלולים להתחיל לחוש אשמה בכאב ילדכם (ללא כל סיבה) ולהתחיל לחפש פתרונות להשקטתו כמו חליצת שד או מתן בקבוק עם תחליף חלב- מה שלעיתים אף עלול להגביר את הקוליק.

 

למעשה, הסיבה לקוליק היא חוסר יכולת התינוק לעכל את המזון והחלב הניתנים לו בשבועות הראשונים לחייו מחוץ לרחם. הקושי בעיכול נגרם מכיון שהטחול- אשר אחראי לעיכול מבחינת הרפואה הסינית, אינו חזק מספיק לעבד את כל המזון המוכנס למערכת העיכול, המזון מצטבר במעיים והגזים לוחצים על חלל הבטן, יוצרים תחושת חוסר שקט וכאב.


אז מה עושים?
לפי הרפואה הסינית, ישנם 3 עקרונות חשובים שעשויים להקל מאוד על כאבי הקוליק:
1. הכי חשוב- לא להאכיל את התינוק בכמות גדולה מדי- האכלת התינוק בכמויות אוכל גדולות עשויה לגרום למזון להיתקע במערכת ולא להתעכל בצורה תקינה. הטחול הוא האחראי להפיכת המזון לאנרגיה זמינה לתאי הגוף, ובשנותיו הראשונות, הטחול אצל תינוקות חלש ולא יכול לעכל כמויות גדולות, לכן יש להקפיד על האכלת התינוק בזמנים קבועים ובכמויות קבועות, ולא גדולות מדי.
2. עיסוי הבטן- זהו אינו סוד שחשוב לחזק את הקשר בין ההורה לילדו, ועיסוי הבטן הוא הזדמנות נפלאה לעשות זאת, וגם למנוע את הקוליק שמציק לילדכם בעזרת חימום והנעה. עסו את בטנו של תינוקכם באופן יומיומי על מנת לסייע למעיים בהנעת המזון בצורה סדירה יותר. ניתן לעשות זאת גם ללא קשר לקוליק, וגם בזמן התקף, כשילדכם בוכה וזקוק למגע משקיט ונעים.
3. במידה והיא מיניקה, על האם להימנע ככל האפשר מאכילת מזונות שעשויים לייצר גאזים ולהחמיר את הקוליק של התינוק- בין מזונות אלו ניתן למנות ירקות כמו כרוב, ברוקולי, כרובית, כרוב ניצנים, עגבניות, פירות הדר, אפרסקים, מלונים, שום, בצל,שעועית, שוקולד וקפה.


נוסף על העקרונות שצוינו מעלה, כטיפול משלים להקלה על הקוליק, ישנן פורמולות צמחים המותאמות לטיפול בבעית הקוליק, מנסיוני, נטילת הפורמולה עם טיפול מתאים בקליניקה (בדיקור או בשונישין- אקופונקטורה לילדים ללא מחטים) תבטיח הקלה משמעותית של סימני הקוליק והרבה יותר חיוכים. זה בידיים שלכם.רוצה לדעת עוד על הטיפול לקוליק? יש לך שאלה?
ליצירת קשר השאירו פרטים ואשוב בהקדם

בקשתך נשלחה בהצלחה! אשוב בהקדם