דיקור סיני - הרטבת לילה

​הרטבות לילה (Enuresis)  הן בעיה המדירה שינה מעיניהם של ילדים והורים כאחד, לילד לא נעים לקום בבוקר בשלולית של עצמו, וההורה, אובד עצות ומתוסכל מכך שילדו לא יכול להתגבר על הבעיה לבדו, ומצד שני אינו רוצה לפגוע בו ולומר לו להפסיק, כי הוא יודע שהילד פשוט לא שולט בזה...

 

מהן הרטבות לילה?

הרטבות לילה נחשבת לבעיית ההתפתחות הנפוצה ביותר בקרב ילדים, הרטבת הלילה היא עקב שחרור שתן בלתי רצוני ונחשבת לבעיה בילדים מגיל 5 ומעלה.

רצוי להבחין בין שני סוגים של הרטבת לילה: הרטבה ראשונית- הילד מעולם לא חדל מלהרטיב, ושניונית, כאשר היתה הפוגה של יותר משישה חודשים ואז חלה נסיגה במצב וחזר להרטיב שוב.

 

 

הרטבת לילה משפיעה רבות על הילד בהיבט הפיזי והמנטלי כאחד, ונחשבת לבעיה התפתחותית המצריכה טיפול מוקדם ככל האפשר.
​מצב זה מתאפיין בין היתר בשינה עמוקה של הילד עד כדי קושי ממשי להעירו משנתו בלילה, הילד מרטיב פעם אחת או מספר הרטבות באותו הלילה, וכאשר אין שום ממצא חריג בבדיקות רפואיות (כמו מבנה חריג של השלפוחית או כל בעיה מבנית אחרת) והבעיה נמשכת זמן רב מעל לגיל 5 היא תוגדר כהרטבת לילה.

​הרטבת לילה יכולה להיגרם עקב בעיה מולדת, טיפול לא ראוי לאחר מחלה ממושכת, תזונה לקויה, פחד, שינויים חדים בסביבה החברתית של הילד (גן או בית ספר חדש) או שינויים בבית (מעבר דירה או תינוק חדש במשפחה) כמו גם הקניית הרגלי השתנה לקויים מגיל קטן, פעילות פיזית מאומצת ועוד.

​הרפואה הסינית מבדילה בין סוגים שונים של הרטבות לילה בהתאם לאבחנת הילד והסימנים הקליניים המשתקפים ממנו ומתשאול ההורה. מנסיוני, הטיפול בבעיה זו יעיל מאוד ויכול לסייע לה להיפסק . הטיפול משלב
דיקור סיני ,צמחי מרפא ורפלקסולוגיה באוירה נינוחה בקליניקה, תוך מתן הדרכה מתאימה להורים אודות הקניית הרגלי שינה ותזונה נכונים יותר לילד.
​

רוצה לדעת עוד על הטיפול בהרטבות לילה עבור ילדך? יש לך שאלה?

להתייעצות או מפגש הכרות השאר פרטים ואשמח לחזור בהקדם:

בקשתך נשלחה בהצלחה! אשוב בהקדם

בעיות נפוצות - ילדים ותינוקות

הרטבת לילה