דיקור סיני פוריות האישה

דיקור סיני פוריות

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות נתקלים בקשיים שונים בדרכם להגשים את חלום ההורות.
זוגות רבים פונים אל טיפולי פריון לאחר תקופה בה הם מנסים להרות ללא הצלחה, והדרך הפיסית והרגשית אותה הם נאלצים לצלוח לא פשוטה כלל. יותר ויותר מהם פונים גם אל טיפולי פריון ברפואה סינית כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה של הטיפול המערבי, זאת לאור מספר מחקרים מקיפים אשר הוכיחו את יעילותה של הרפואה הסינית בטיפולי פוריות לצד הטיפולים הקונבנציונליים.

לפוריות האישה מקום נכבד ברפואה הסינית. התהליכים אשר מתרחשים בגופך מן היום בו קיבלת וסת לראשונה מכינים אותך ליכולת ליצור חיים חדשים. ולאפשר את התנאים המתאימים לכך בגופך ורחמך (בשפה הסינית משמעות הסימנייה של המילה רחם היא מעטפת, עטיפה-הרחם שאמור לעטוף את התינוק).
 

הרפואה הסינית מתייחסת בהרחבה לפוריות האישה ובגורמים אפשריים לאי פוריותה.

לפי הרפואה הסינית הרחם הינו "אתר ההתרחשות" לתהליכים פיזיולוגיים ורגשיים החוזרים על עצמם לאורך כל תקופת פוריות האישה (בממוצע גילאים 13-50). בכל חודש יייתכנו כמה ימים בהם את יותר רגישה, פחות רגועה ויותר חשופה, ולא בכדי, זהו פועל יוצא ממצב הצ'י והדם, היין והיאנג בגופך, אשר משתנים כל הזמן.


על פי הרפואה הסינית הרחם ניזון מאנרגיית הלב והכליות, ולכן ניתן להסיק רבות מתמונת המחזור החודשי של האישה הן על מצבה הגופני והן על מצבה הרגשי. בין היתר יהיה חשוב למטפל לדעת על סדירות המחזור, כאבים לפני, בזמן או אחרי הוסת, אופי דם הוסת, כמותו, צבעו, נוכחות קרישי דם ועוד נתונים אשר דרכם יוכל המטפל להבין מה מצבה של המטופלת, ולסייע באבחנה ובטיפול המותאמים לה באופן אישי.


אי פריון האישה והטיפול בו ברפואה הסינית


לפי הרפואה הסינית ישנן מספר סיבות לאי פריון האישה:


1. חולשה מבנית של הגוף- הכליות הן מקור היין והיאנג בגוף. הן השולטות ברחם, תמציתן היא המקור לדם הוסת (tian gui) והריון יכול להתרחש רק כאשר הכליות חזקות דיין להכיל את העובר ולספק לו את החומרים הדרושים להתפתחותו התקינה . נשים אשר אצלן איברים כמו הרחם, הכליות והלב חלשים באופן מולד, נשים מבוגרות מדי, או נשים אשר בריאות הוריהן היתה חלשה בהריון עליהן יתקשו להיכנס להריון ולקלוט את העובר. שכן תמצית הכליות היא הבסיס ליכולת ההתעברות.


2. עבודת יתר ופעילות גופנית מוגזמת- יותר מדי שעות עבודה, מתח ולחץ נפשי מתמשך, עבודה בתנאי קיצון ועומס פיזי ורגשי מכלים את הצ'י (אנרגיית החיים המצויה בכל אחד מאיתנו) ומעייפים את הגוף. ספורט קיצוני בעל דפוס "תובעני" דוגמת ספינינג וקיקבוקס מעודד שחיקה מואצת של תמצית הכליות (jing),מחליש אותן ועלול לפגוע בסיכוייה של אישה להרות.


3. פעילות מינית לא מאוזנת- על פי ספר הקיסר הצהוב, ישנו מעגל מחזורי הקיים בחייה של כל אישה הקרויה "מעגל 7 השנים", מעגל זה מתאר שינויים הורמונליים החלים בגופה של כל אישה בכפולות של 7 שנים. לפי המעגל, במצב תקין בגיל 14 הפוריות מגיעה אל גופה של האישה, זהו הזמן לתחילת הווסת וכעת הדם אשר מילא מקום בצמיחתה של הנערה, עובר למלא את מקומו בפוריותה של האישה. נשים המקיימות יחסי מין בגיל צעיר מדי עלולות לגרום לפגיעה בזרימת הדם אל איברי הגוף השונים וביכולתן לקלוט חיים חדשים אל חיקן. חשוב לציין כי שכיחות הפרעות הפריון בקרב נשים אשר החלו את פעילותן המינית בגיל צעיר מדי גבוה ביחס לאלו שהחלו פעילות מינית בגיל ממוצע.
דוגמא לבעיה קשה נוספת שעלולה להשפיע על פריון האישה היא קיום יחסי מין בזמן הוסת- תנועת הוסת כלפי מטה המתנגשת עם תנועת הזרע הפורץ מעלה עשויה לגרום להחלשה של הכליות ופגיעה בסיכויי האישה להרות.


4. קור ברחם-  כמו בטבע גם ברחם, החום הוא תנאי חיוני ליצירת חיים חדשים. מחזור האישה ופוריותה יושפעו מאוד מקור אם יחדור אל הרחם. הקור יכול להגיע אל הרחם בדרכים שונות: רחצה במים קרים, ישיבה על רצפה קרה או חשיפה פתאומית לאקלים קר, כל אלה עלולים לפגוע ישירות ברחם.


5. תזונה לקויה- צריכה מוגברת של מוצרי חלב, סלטים, פירות, משקאות קרים, קמח לבן ומוצריו עשויים ליצור קור ולחות ברחם, מזון חם,חריף, שומני ומתובל עשוי ליצור חום ולחות עודפים אשר ישקעו בפלג הגוף התחתון, ימנעו את הגעת תמצית הכליות אל הרחם, וישבשו את תנועת הצ'י והדם ברחם. גם תזונה צמחונית ללא בשר עלולה להשפיע על סיכויי האישה להרות.

 

​אז מה יש לרפואה הסינית להציע?
הרפואה הסינית היא רפואה אישית. הטיפול בה אינו כוללני ולכל אחת הטיפול המתאים לה בהתאם לאופי הבעיה ממנה היא סובלת. ישנן נשים אשר יסבלו מסימנים המעידים על מחסור חומרים בגוף דוגמת חולשת יאנג הכליות, חולשת יין הכליות או חולשת דם, לעומת נשים אשר יסבלו מסימנים המעידים על עודף חומרים בגוף כמו לחות, קור ברחם, חום בדם, תקיעות צ'י או תקיעות דם.


מהו העיקרון הטיפולי ברפואה סינית לפריון האישה?
עיקרון הפעולה במקרי העודף ומקרי החוסר שונה ופרטני לכל אחת בהתאם לביטוי הקליני של הבעיה. אין תבנית אחת המתאימה לכולן, והטיפול ניתן בהסתמך על תשאול מפורט , אבחנת דופק ולשון.
לפי גישת הרפואה הסינית הטיפול ניתן בארבעה שלבים מחזוריים בחודש: בשלב התפתחות הזקיק, הבשלת הזקיק והביוץ, בשלב הביצית ובשלב ניוון הביצית. בכל אחד מן השלבים עקרון הטיפול משתנה בהתאם לתנודות ההורמונליות ומצב האיברים (כבד, כליות, לב, המרידיאן החודר, מרידיאן ההתעברות וכד').

במהלך כל שלבי הטיפול נתאים עצמנו לתהליך בו את מצויה- הריון טבעי, תמיכה הורמונלית, הזרעה או הפריה חוץ גופית IVF, ICSI. בטיפול נתכתב עם דרכי הטיפול המערביות תוך הבנה של שלבי הטיפול השונים, ההורמונים שאת נוטלת במידה וישנם, והמעקב אחר הטיפול המערבי הניתן לך.

הטיפול בקליניקה לפוריות האישה
מנסיוני, השילוב בין דיקור סיני לצמחי המרפא הסיניים הוא שילוב נפלא. כך ניתן להתאים לכל אישה את נקודות הדיקור המתאימות ביותר עבורה יחד עם מרשם של צמחי מרפא בהתאמה אישית, ולאפשר לגוף להשתמש בכוחות הריפוי הטמונים בו להבאת חיים חדשים לעולם.
במקרים רבים נוכחת בטיפול גם הרפלקסולוגיה, אשר מעבר להיותה כלי אבחון מרתק היא מחזקת את תחושת הקרקוע, ההכלה וההעצמה של גופך. 

בטיפול ישנה גם האפשרות לבניה של תזונה מותאמת לך אישית ברוח הרפואה הסינית, כך ניתן יהיה להשלים את הטיפול גם במהלך השבוע ולאפשר לך להזין את גופך בהתאם לאבחנה, ולאפשר את התנאים האופטימליים להריון בריא ושמח.רוצה לדעת עוד על הטיפול בפוריות? יש לך שאלה?

ליצירת קשר השאירי פרטים ואשמח לחזור בהקדם:

Thanks! Message sent.