טיפול בכוסות רוח

כוסות רוח

כוסות רוח הינה שיטת טיפול מסורתית אשר היתה נהוגה במקומות שונים בעולם- וייטנאם , ארצות הבלקן, רוסיה, מקסיקו, אירן וסין, זוהי טכניקת טיפול נפוצה ברפואה הסינית המסורתית.
כוסות הרוח עצמן עשויות לרוב מזכוכית עבה, פלסטיק או במבוק, ושולי הכוס מעוגלים על מנת למנוע פגיעה ושריטה של עור המטופל. ניתן להשתמש בגדלים שונים של כוסות רוח בהתאם לאיזור הטיפול הרצוי. 
במהלך הטיפול בכוסות רוח נוצר תת לחץ בחלל הכוס היוצר אפקט של יניקה, זאת בעזרת שימוש באש (בכוסות זכוכית) או משאבה ידנית (בכוסות פלסטיק).
השימוש בכוסות רוח נועד להניע צ'י ודם, ולעודד את זרימתם החופשית במרידיאנים, הטיפול בהן יעיל במקרים ספציפיים של נפיחות וכאב מקומיים (גב, ידיים ורגליים) או כחלק מטיפול מערכתי לחיזוק הגוף.בסופו של הטיפול בכוסות רוח, ייתכן ויישארו סימני הכוסות על פני העור, סימנים אשר ייעלמו תוך יום עד ארבעה ימים, בהתאם לעוצמת הטיפול.

 

כוסות רוח יעילות לטיפול במצבים רבים כגון: כאבי גב עליון ותחתון, כאבי כתפיים, כאבי ברכיים, כאבי בטן, הקאות, שלשולים, אסטמה, תחושת נימול בגפיים, נפיחות מקומית עם או בלי כאב ומצבים נוספים.
ישנם מצבים מסוימים בהם ניתן לשלב השימוש בכוסות רוח עם דיקור (דיקור במחט מותאמת לכוס והנחת הכוס מעל למחט), או להניען על גבי פני העור בעזרת שמן עיסוי (Sliding Cups) על מנת ליצור אפקט של הנעה באיזור הטיפול.
כאשר הטיפול בכוסות רוח מותאם לסוג הבעיה, והמטפל מנוסה בעבודה עם כוסות הרוח, הטיפול עצמו נוח, נעים ולא כואב. ומאפשר שיפור משמעותי בהפחתת הכאבים באיזור הפגוע.
 

יש לכם שאלה? מעוניינים להתייעץ? השאירו פרטיכם כאן ואשמח לשוב בהקדם

 

Thanks! Message sent.