מאמרים

ממרחים כתחליפים למוצרי חלב - חמישה ממרחים בחמישה ימים

נובמבר 2013

כנראה שלא אחדש לכם הרבה אם אומר שמוצרי חלב פרה כמו גבינות, קוטג' וכו' הם לא מה שסיפרו לנו כשהיינו קטנים. פרט לעובדה שמוצרים אלו מכילים גם זרחן, המונע את ספיגת הסידן לעצם אנשים רבים סובלים לאחר צריכת מוצרי חלב מנפיחות בטנית, גאזים, תחושת כבדות ואי נוחות כללית. 
אם גם אתם סובלים מרגישות שכזו, אתם יכולים להקל על הרגשה זו בכמה דרכים יעילות, ואחת מהן היא הכנת ממרחים ביתיים פשוטים כתחליף בריא, מרענן וקליל למוצרי החלב שרובנו התרגלנו אליהם, כי "ככה זה".

רפלקסולוגיה לתינוקות וילדים - פשוט לעסות טוב

יולי 2013

אז מה עם קצת רפלקסולוגיה לילדים?

רפלקסולוגיה יכולה להוות כלי נהדר ליצירת חיבור בינך לבין ילדך, לפיתוח מודעות לגוף בריא, ולהעצמת משמעות המגע עבור ילדך עוד בגיל צעיר. הרפלקסולוגיה מסייעת בשיפור זרימת הדם ונוזלי לימפה בגוף, חיזוק מערכת הנשימה והחיסון, הרגעה ושחרור. "סדנה" שבועית בביתך בצורת מגע אוהב ומרגיע בשילוב קרם עיסוי נעים ותפאורה מתאימה יאפשרו לך ולילדך חויה כיפית, ביתית ומחברת.

מעדן חלב בעונג רב? תזונת ילדים לפי הרפואה הסינית

ינואר 2013

מאז היותי ילד אני זוכר פרסומות לממתקים, חטיפים, ומזונות שילדים כיכבו בהן ללא הפסקה, מאז ומתמיד ילדים היו אלמנט חשוב בפרסומות, מעוררי הזדהות, משפיעים וחשוב מכל- לכל ההורים יש אותם בבית, והם כבר ידעו לבקש את מה שראו בטלוויזיה בביקור הבא בסופרמרקט.
מאמר זה אמנם לא יעסוק בפרסומות. אך יעסוק בהחלט בילדים, וחשוב מכך, בתזונה שלהם, זו שעליה הם גדלים, וככל שנוקפות השנים היא הופכת להיות פחות פשוטה ויותר מגוונת, פחות חקלאית ויותר מתועשת, פחות אמיתית ויותר מלאכותית.

מה כדאי לאכול כשיש טחורים?

יולי 2015

מטופלים רבים המגיעים לטיפול בטחורים ברפואה סינית מתפלאים לגלות עד כמה התזונה הסינית חשובה בתהליך ההחלמה והריפוי של טחורים. לעיתים יכולה להיות זו בעיה רבת שנים, אשר מלווה בכאבים עזים בזמן או לאחר כל יציאה, דימום או תחושת גרד עז באיזור פי הטבעת, וזה עוד לפני שנזכיר את תחושת אי הנעימות שהם חווים ברמה האינטימית בחיי היום היום..

ראש השנה בגינת הקיסר

ספטמבר 2015

מאמר מיוחד לראש השנה על סגולותיהם התזונתיות  של הרימון, הדג, התפוח והדבש על פי הרפואה הסינית

בפתחה של כל שנה חדשה חוזר על עצמו טקס עתיק  יומין, ארוחת חג ראש השנה שמביאה איתה מאכלים שונים, כל אחד מהם מסמל ברוח החג רמזים טובים לשנה שתגיע. אך מהו ערכם של מאכלים אלו לפי הרפואה הסינית? בספיישל מיוחד וחגיגי – הנה מה שישי לרפואה הסינית לספר על כל אחד מהם, ובסוף יש גם מתכון :)