טיפול ברפואה סינית במתח וחרדה

"והקצב מהיר

כל הזמן מתגבר

אף אחד מאיתנו על כוחו לא שומר..."

"על קו הזינוק"

החברים של נטאשה

 

אנשי המאה ה-21 הם אנשי גם וגם.

רוצים להיות גם אנשי בית וגם אנשי קריירה,

גם להנות משנת לילה טובה וגם לבלות עם חברים וכוס יין טוב ביד אחרי העבודה,

גם לאכול מהכל, גם להיראות "נכון" וגם להרגיש טוב בגוף,

גם להקשיב לראש שדוהר קדימה וגם להיות ב"כאן ועכשיו", גם להיות ביחד וגם להיות לבד,

גם ו...נו בטח הבנתם את הכוונה, ואני מניח שחלקכם חשים את המתח בחזה בזמן קריאת שורות אלו, מריצים בראש את המשימות היומיות שעדיין לא הספקתם, גם בעבודה וגם בבית.

הקוטביות המתמדת בה רובנו חיים, במציאות עם קצב מהיר ששואב אותנו ולא נותן מנוח, מייצרת יותר ויותר אנשים עייפים, חלשים, ריקים ומתנשפים. במקום הכל כך מוכר הזה צומח לו המתח. שהוא המחיר עבור ההישגיות וקצב החיים המסחרר שלנו, ולידו צומחת גם החרדה, שמתלווה ליותר ויותר אנשים שחיים כאן.

מנסיוני בחדר הטיפול, מתח וחרדה הם צבעי הבסיס לקשת רחבה של תסמינים שאנו פוגשים בגוף כמו כאבי ראש, בעיות נשימה, בעיות עיכול, בעיות שינה, בעיות עור, כאבי מחזור, מערכת חיסון חלשה, יתר לחץ דם, כאבי גב וכאבים כרוניים במקומות שונים ורבים בגוף.

אחד המשפטים הנפוצים ברפואה הסינית הוא "במקום בו יש תנועה אין כאב, ובמקום בו אין כאב- ישנה תנועה", משפט זה מסמל בצורה הכי פשוטה את עקרון העבודה עם מתח וסטרס- להניע את התקוע, ולאפשר לגוף לווסת עצמו כדי שנוכל להרגיש טוב יותר.

ברפואה הסינית משול הלב לקיסר השולט ברחבי הממלכה, הגוף, מכתיב לנתיניו את הדרך בכל יום, שעה ודקה. עכשיו תארו לעצמכם שליט מבולבל, לחוץ, הממהר לקבל החלטות ברגע רק כדי להספיק עוד. ובדיוק במצב הזה מצוי הגוף כשאנחנו לחוצים וחרדים.

כשמתח וחרדה נמצאים שם, הם עשויים "להרים את ראשם" בכל מיני צורות בחיי היום יום. במפגש הטיפולי אנחנו קודם כל עוצרים לשאול, להתבונן ולהקשיב לגוף, מבררים יחד היכן הם מתבטאים בתחושות הגוף ומטפלים בהם כדי לווסת אותם בכלים שונים, בדיקור סיני שנועד לסייע בהרגעת הנפש, קרקוע הגוף ושיפור תחושת הניתוק שלעיתים נחוית בתקופות של מתח וחרדה, רפלקסולוגיה כטיפול מגע שמסייע בויסות מערכת העצבים ומשפר את זרימת הדם בגוף, צמחי מרפא ותפריט תזונה ברוח הרפואה הסינית המותאמים אישית לכל מטופל .

את הטיפול ילוו לעיתים גם כלים נוספים מהרפואה המסורתית כמו מוקסה, גוואשה, שונישין, כוסות רוח ואלקטרו-אקופונקטורה.

 

מטרת הטיפול היא להחזיר למטופל את תחושת החיוניות בחיי היום יום, לעזור לו להתחבר לתחושות הגוף שלו כדי לעזור לגוף להבין שאפשר לחיות "אחרת", להיות יותר נוכח ופחות מנותק.  כדי שתוכל להרגיש ולתפקד טוב יותר בחיי היום יום. עם תחושת סיפוק אמיתי ואמון מלא בגוף שלך, בבית הראשון שלך.

*הכתוב מעלה נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד ומכוון לנשים וגברים כאחד.

רפלקסולוגיה

יש לך שאלות? רוצה לדעת עוד על הטיפול? אני מזמין אותך להשאיר כאן את פרטיך ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.