צמחי מרפא

עולם צמחי המרפא הוא עולם מרתק המשלב תחכום עם פשטות,

מאז היותי ילד היינו חברים טובים, בראשי עדיין תמונה שלי יושב באחר צהריים קיצי בחצר הגדולה של בית הוריי, רוקח שיקויים וטוחן אבקות מצמחי תבלין שהיו פזורים בגינה, וכמו שני חברים אמיצים, גם היום צמחי המרפא עדיין קרובים לליבי.​

 

על צמחי המרפא 

תפקידם של הצמחים, כמו של נקודות הדיקור הסיני, הוא לסייע לגוף ביכולת הריפוי שלו ולטפל במצבים פנימיים וחיצוניים בגוף כאחד. לאחר אבחון המטופל באמצעות תשאול, התבוננות, לקיחת הדופק ואבחנת לשון, מקבל המטופל מרשם המותאם לו באופן אישי ומוכן עבורו לפי מינון מדוייק, הטיפול מתאים לילדים ומבוגרים כאחד. לשם נוחות טיפולית מירבית יכול המטופל לבחור את אופן נטילת מרשם הצמחים: מרתח, אבקה, מיצוי אלכוהולי או כדורים.

 

צמחי מרפא

צמחי מרפא סיניים בהם אנו משתמשים כיום מופקים מחלקים שונים של הצמחים כגון קליפה, ענף, גלעין, שורש, עלה, פרי ועוד, ומעובדים בשיטות שונות (ייבוש, קליה, בישול ארוך, פיחום וכו')  להשגת יעילות טיפולית מירבית. חשוב לציין כי תחת השם " צמחי מרפא " ישנם צמחים שהם בעצם חלקי חיות, מינרלים וחומרים אחרים המופקים מן הטבע. למטופל ישנה האפשרות לבקש הכנת פורמולה מצמחים כשרים בלבד.
 

טיפול באמצעות צמחי המרפא

לפי העיקרון המנחה ברפואה הסינית והשאיפה לאיזון מתמיד בגוף, במצב של חום נרצה לקרר ובמצב של קור נרצה לחמם, במידה ונרצה לחזק את המטופל נשתמש בצמחים מחזקים ואם נרצה להניע נשתמש בצמחים שזהו תפקידם העיקרי, לכן צמחי המרפא נחלקים לקבוצות שונות ומסווגים לפי איכות (חמה, חמימה,ניטרלית, קרה, קרירה), לפי טעם (חמוץ, מר, מתוק, חריף ומלוח) ואיבר מטרה (כבד, כיס מרה, לב, ריאות וכו').
רוב המרשמים הניתנים בקליניקה מבוססים על מרשמים עתיקים אשר תועדו בספרות הסינית על ידי רופאים ונשתמרו לאורך השנים, כאשר כל מרשם בנוי לפי היררכיה מוגדרת מראש - ראשית ישנו הקיסר, הצמח העיקרי והמוביל במרשם שהכי מתאים לבעיית המטופל בטעמו, איכותו ותפקודיו, אחריו ישנו משרת (או יותר ממשרת אחד) אשר נועד לתמוך בתפקודיו של הקיסר, לחזק את העקרון הטיפולי של המרשם. נוסף להם, ישנו גם השליח, צמח אשר נועד לכוון את המרשם לאיבר מסויים בגוף או לכיוון מסויים ( לפלג הגוף העליון או התחתון) בהתאם לבעיה בה אנו מטפלים. וכך, כמו בתזמורת, המכילה כלי מיתר, נשיפה, כלי הקשה ועוד כלים רבים, בכל שיר, בכל מרשם, המנגינה היא שונה. האקלים, הטעם והמינונים משתנים בהתאם לאבחנה ומטרת הטיפול.
באמצעות צמחי המרפא אנו מטפלים בקשת רחבה של מחלות והפרעות פנימיות וחיצוניות דוגמת כאבי ראש ומיגרנות, בחילות והקאות, הפרעות מחזור, בעיות נשימה, נדודי שינה וקשיי הירדמות, לחץ דם גבוה, בעיות גיל המעבר, מחלות עור ובעיות רבות נוספות. חשוב לציין כי השימוש בצמחים מותאם לילדים ומבוגרים  באופן אישי לכל מטופל.יש לכם שאלה? מעוניינים להתייעץ?
השאירו פרטים ואשמח לשוב אליכם בהקדם

Thanks! Message sent.