השאירו פרטים ואשוב בהקדם:

הדרך שלי

את לימודי הרפואה הסינית התחלתי במכללת "מדיסין", המשכתי וסיימתי במכללת סמינר הקיבוצים, תוך כדי כך טיפלתי ברפלקסולוגיה בקופ"ח כללית,  ואט אט התחלתי להבין שהדרך הטיפולית היא מתנה גדולה עבורי.

 

עם סיום לימודיי בארץ נסעתי לצ'נגדו ,סין, טיילתי והשתלמתי שם בטיפול ברפואת צמחים לנשים וילדים, התאהבתי באנשים, באוכל ובנופים, אבל הלב הזה שלי, אמר לי שמקומי כאן בארץ.

זכיתי ללמוד מאנשים ומורים ונפלאים, לצד העבודה בקליניקה הפרטית שלי טיפלתי בהתנדבות במחלקה לשיקום גריאטרי בבית החולים איכילוב, השתלמתי עוד בקורסים שונים כמו טיפול אינטגרטיבי בנשים בתהליכי כניסה להריון בהפריה חוץ גופית (IVF), טיפול בילדים בשיטת שונישין, שיטת האיזון של ד"ר טאן לטיפול בבעיות אורטופדיה וכאב ובסמינר דיקור שנתי מתקדם של תיאוריית המרידיאנים (Jing Luo).

לפני כמה שנים מצאתי עוד שלושה חולמים משוגעים כמוני, המשפחה השניה שלי, חבריי מעמותת "מדקרים ללא גבולות" ישראל. יחד עשינו עליה ארצה לרעיון של טיפול בנפגעי טראומה רגשית ברפואה סינית, טיפול במתכונת קבוצתית שנסמך על העבודה של הארגון האמריקאי Acupuncturists Without Borders ומדבר עם המקום הבוער וחסר השקט בו כולנו חיים, שמייצר ללא הרף עוד סיבות לטפל במי שזקוק, ולהקל עליו בכאבו, ולו במעט. ככל שעובר הזמן העמותה הולכת וגדלה והחלום הולך ונהיה אמיתי, זה מרגש אותי מאוד.

כחלק מפעילותי בעמותה, אני מנהל כיום את מעגל העמותה לטיפול בהלומי קרב בסדנת "גל" בתל השומר, מועדון יום לנכי צה"ל, יחד עם צוות מתנדבי העמותה.

וגם היום אני עדיין לומד ללכת, וללמוד גם מאחרים, אני זוכה להיות חלק מעולמם של מטופלים יקרים שבוחרים בי כאורח לרגע בסלון של הלב שלהם, עם תהליכים מרגשים של ריפוי שהם עוברים, ואני איתם שם בעומק, בתנועה מלב אל לב, שמייצרת תהליכים מעוררי השראה גם עבורי.

מאחר ולתזונה ולאוכל מקום כה חשוב עבורי, אני מחלק את זמני בין הקליניקה לבין המטבח הביתי שלי, מערבב חלומות בקערה, בוחש אותם, מקפיץ עם הרבה אהבה ושט לי למחוזות רחוקים, אני נהנה לכתוב על החויות מהמטבח ומהקליניקה בבלוג שלי NooDles & NeeDles , לחוות את הקשר לעולם ולמטופלים דרך האוכל, כשמולי מונחת מפת הטעמים של הלב שלי, שלהם.

מהרגע בו התחלתי ללכת אהבתי את הטבע, והוא אהב אותי בחזרה.

גדלתי בבית עם חצר רחבת ידיים ומרחבים שלימדו אותי מתי להקשיב לסתיו שמגיע ואיך לבשל את החורף בתוך סיר. ראיתי את העונות מתחלפות והרגשתי חלק ממה שקורה בכל יום בטבע, וכל הזמן התבוננתי, באנשים, בחיות, בעולם שסביב. דרך המטבח של אמא למדתי עוד על עצמי, ועל עולם שלם של טעמים שמחכה לי בכל יום בצלחת.

במהלך שירות צבאי (קצת ארוך מהרגיל) פגשתי ברפלקסולוגיה והתאהבתי בחוכמה הפשוטה הזו שמלווה אותי עד היום, מפתיעה אותי בכל פעם מחדש ביכולת להגיע לרבדים עמוקים בנפש האדם בעזרת מגע יד חומל. קצת אחרי כן הגיעה לחיי הרפואה הסינית, ובשיעור הראשון בו הבנתי לאן הרומן הזה מתגלגל הרגשתי כאילו מישהו אחר, בצד השני של העולם, כתב ספר דומה לזה שאני כתבתי בילדותי, עם הקשבה וכבוד לטבע ולגוף האדם, והידיעה שהכל אחד.

עבורי, טיפול הוא מסע ריפוי בו אני צועד יד ביד עם כל מטופל , תמיד שם כדי לראות אותו באמת, לתמוך, להקשיב ולהיות.

אחד העקרונות המלווים אותי הוא להקנות למטופל את הכלים הנכונים מבחינתי להתמודדות עם האתגר הבריאותי שמלווה אותו גם "ביום שאחרי הטיפול", על מנת שיוכל לעזור לעצמו בריפוי באופן עצמאי בהמשך הדרך.

נוסף על הידע והנסיון שאני מביא איתי לטיפול, אני אוהב לשלב בו דמיון, קצב, יצירתיות ושמחת חיים, כי הם אלו שמניעים אותי בכל יום, בכל דקה.

אני מזמין אותך להצטרף אליי לדרך.

במידה ויש לך שאלה על הטיפול ובכלל, אשמח לענות: 

קליניקות: אלישיב 12, רמת גן I אפק 10, הוד השרון 

כתובת מייל: oren.rachmany@gmail.com

לדף הפייסבוק של אורן רחמני- רפואה סינית לחצו כאן

טלפון: 052-3620172

Thanks! Message sent.