אולי אמא לא יכלה להיות גם הרופא וגם הרוקח, אז סבתא לקחה את זה עליה? מעין הסכם לא כתוב שאומר "אני ארשום לילד פתק לבית הספר ואת סבתא, בכל פעם שהוא יגיע לבקר תכיני לו כל מיני משקאות ומאכלים מוזרים שיעזרו לו להתחזק ולגדול".
רבות מן התרופות הטבעיות מעולם הרפואה הסינית נבנו לפי אותו "הגיון סבתא", את מה שחם נקרר, ואת הקר נחמם, נניע את התקוע, נחזק את החלש ולהיפך, והכל ניתן להכנה בעזרת חומרים שיש לכל אחד במקרר הביתי.
תרופות הסבתא נועדו לתת מענה פשוט וטבעי להרבה בעיות בריאותיות שמציקות כאן ועכשיו, פתרונות קלים ויעילים לדברים הקטנים והלא נעימים, חשוב להיעזר בסבלנות והרבה סקרנות, והכי חשוב- להיות בריאים!יש לכם תרופה שאולי תעניין את הסבתא שלי? 

שתפו אותה איתי בדף הפייסבוק  "אורן- רפואה משלימה מהשורש"

תרופות סבתא

פעם תהיתם למה אין תרופות אמא? למה יש דווקא תרופות סבתא?

תרופות סבתא

חתכים

לתשומת לבכם: ההמלצות המצויינות מטה אינן באות להחליף התייעצות עם רופא  או לענות על כל בעיה רפואית כזו או אחרת.

כל שימוש בהן הינן על אחריות המטופל בלבד, ומחייב אבחון מקדים והתייעצות עם מטפל בהתאם לבעיה הקיימת. 

חתכתם אצבע באמצע הסלט? פזרו מעט כרכום על החתך וחבשו את המקום, הדימום ייעצר והאצבע תקבל צבע צהוב שיגרום לכולם לשאול אתכם "מה קרה לך באצבע?", הכרכום גם ימנע את זיהום החתך בגלל החומר הפעיל כורכומין- חומר חזק בעל תכונות אנטי דלקתיות.

הצטננות

מרגישים שאתם עומדים להצטנן? האף דולף, מרגישים חולשה בכל הגוף, צמרמורות וכאבי ראש? שפכו פקק של ליקר או עראק לתוך חצי כוס מים חמים, שתו, התלבשו היטב (כן, גם בקיץ), התכסו ולכו לישון, בבוקר תקומו כמו חדשים.

אם יש לכם פצע אדום וכואב עם מוגלה חבשו אותו למשך הלילה עם עלה כרוב. העלה המכיל נוזלים רבים ירכך וירגיע את המקום. טוב גם לפצעים מתחת לעור או למפרקים נפוחים, חמים וכואבים.

פצעים עם מוגלה

אכלו סלט של 2 מלפפונים עם גביע יוגורט, טעים גם כסלט מרענן של קיץ עם עלי נענע קצוצים מעל.

צרבת

כאבי מחזור

לכאבי מחזור המלווים בתחושה של קור בבטן תחתונה, טובלים את היד בעראק ומעסים קלות את איזור הבטן התחתונה, העראק יחמם ויפיג את הכאב באיזור.

השומר מוכר גם לרפואה הסינית בתוך צמח יעיל להפגת גזים ותחושת נפיחות בטנית , כמו גם לשמירת החום בקיבה.
חולטים בכוס מים רותחים 2 כפיות זרעי שומר, ממתינים שיתקרר ושותים, אפשר גם לשתות לאורך היום כמשקה עם טיפה סוכר.

גזים ותחושת נפיחות בטנית

לוקחים כף זרעי כוסברה וכף פרחי בבונג, חולטים בכוס מים רותחים ,מסננים ושותים את מי החליטה בכל שעתיים.

פצעים בפה