טיפול תומך לנשים במעגלי הפוריות, ההריון והלידה

רפלקסולוגיה

רגע ההחלטה להביא ילד לעולם הוא הרגע בו מתחיל מסע גדול, מרתק, מאתגר ובעיקר לא ידוע, כמו שמסע אמיתי קורה בחיים. לא סתם טיול, אלא מסע. מסע שלם שמתחיל בזרע אחד שנטמן באדמה.

ולמסע הזה את יוצאת, ביחד או לבד, עם תרמיל של ציפיות, אמונות, משאלות לב וחויות שצברת במהלך חייך ואין לדעת לאן הוא יקח אותך. וכמו בחיים, גם במסע הזה יש הרבה תחנות, ולכל תחנה זמן משלה, וקצב משל עצמה.

בעידן בו הכל קורה מהיום למחר וקצב החיים המהיר מכתיב לנו את רוב שגרת היום, לא פשוט לזכור כמה סבלנות נדרשת לתהליך מורכב של יצירת חיים חדשים.

וישנה גם התחושה של חוסר הוודאות לגבי האופן בו דברים אמורים להתרחש, כמו כל דבר חדש שלא עשינו מעולם ופוגשים לראשונה, יש תהיות, חששות, פחדים ובעיקר חוסר ידיעה לגבי ההמשך שיבוא.

לשם כך נועד הטיפול כאן בקליניקה, להוות מעין רחם עבורך, מקום בטוח בו תוכלי לשים ת'ראש לשעה של שקט, לשים את העיסוק במספרים, טבלאות וגרפים בצד ולראות אותך כמו שאת. לקבל כלים מעשיים כדי שתוכלי להרגיש טוב יותר ולהבין טוב יותר מה מתרחש בגוף שלך.

למה אני מטפל בנשים?

הדרך בה אני מלווה נשים בקליניקה היא זכות גדולה עבורי כגבר, כהורה וכמטפל. דרך זו צמחה מתוך הרצון שלי לעזור לנשים ההולכות בדרך אל מטרה כה חשובה ומורכבת, ומתוך החויה הפרטית שלי כבן זוג ושותף ליצירה. במהלך הדרך שלנו פגשנו זוגתי ואני הרבה רגעים של מתח, חוסר ידיעה ואפילו כאב, ושם הבנתי את חשיבותו של טיפול משלים לטיפול הקונבנציונלי, בתחנות כה חשובות כמו הציפיה להריון, הריון ולידה.

 

על הטיפול בקליניקה

חשוב לציין כי הטיפול בקליניקה אינו מחליף טיפול רפואי אלא משלים אותו. מטרת הטיפול היא לתמוך בך במהלך תקופה מלאת שינויים, לחזק אותך להמשך הדרך ולהבין יחד את השפה בה גופך מדבר, כדי שתוכלי להרגיש טוב יותר.

הטיפול בקליניקה משלב רפואה סינית ורפלקסולוגיה. דיקור סיני, צמחי מרפא, ייעוץ תזונתי מותאם אישית לפי עקרונות התזונה הסינית ומגע, בהתאם לשלב בו נמצאת כל מטופלת.

טיפול תומך בכניסה להריון טבעי

לנשים המנסות להיכנס להריון טבעי יותאם טיפול שנועד לאזן את הגוף ולחזק אותו לקראת ההריון הקרב. הטיפול בקליניקה יכול לסייע גם במצבים המקשים על כניסה להריון כמו מחזור לא סדיר, היעדר מחזור, רזרבה שחלתית נמוכה, רירית רחם דקה, הפלות חוזרות, דימומים לא סדירים מהרחם, אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות והפרעות נוספות המקשות על הנסיונות להרות.

טיפול תומך בטיפולי פוריות

לנשים העוברות טיפולי פוריות שונים בשילוב הורמונים, בהזרעה או בהפריה חוץ גופית (IVF) יותאם טיפול ברפואה סינית ורפלקסולוגיה המתכתב עם פרוטוקול הטיפול המערבי שניתן למטופלת ע"י רופא הפריון שלה, תוך התחשבות בתרופות ההורמונליות שהיא נוטלת במהלך תקופת הטיפולים.

טיפול שכזה יתמקד גם בחיזוק הגוף וויסות הורמונלי לעידוד השתרשות העובר וגם בהקלה על תופעות לוואי נפוצות שנגרמות מנטילה של תרופות פוריות במהלך הטיפולים כמו חולשה, עייפות, מתח נפשי, דכדוך, כאבי ראש, תחושות חום, חוסר שקט, שינה באיכות ירודה ובעיות שינה, נפיחות וכאבי בטן, רעב מוגבר, הפרעות עיכול, עצירות ועוד.

לנשים הנמצאות בטיפולי הזרעה או הפריה חוץ גופית (IVF) יותאמו זמני הטיפולים בקליניקה לזמני שאיבת והחזרת העוברים במרפאת הפריון על מנת לשפר את סיכויי השתרשות העובר ברחם.

טיפול תומך במהלך ההריון

הריון הוא תקופה הכרוכה בהרבה שינויים פיסיים שנועדו להתאים את גופך לעובר שברחמך, לנשים בהריון יותאם אישית טיפול ברפואה סינית ורפלקסולוגיה התומך בחיזוק ואיזון הגוף, ומענה על בעיות נפוצות שצצות לעיתים במהלך ההריון כמו בחילות בהריון, צרבות בהריון, הקאות בהריון, כאבי גב בהריון, קשיי נשימה בהריון, התקררות וצינון בהריון, בצקות ברגליים בהריון, כאבי ראש בהריון, תחושת עייפות, כבדות ובעיות שינה בהריון.

הטיפול מיועד גם לנשים המצויות בשלבי הריון מתקדמים ומסייע בהיפוך עובר בעזרת דיקור סיני, כמו גם להשראת לידה (נקרא גם "זירוז לידה") במצבים רפואיים מסוימים ובסמוך ללידה בעזרת דיקור סיני ורפלקסולוגיה.

טיפול תומך לאחר הלידה

לידה היא שער בו את עוברת, ושער גם עבור תינוקך החדש שהגיע לעולם. חויית הלידה עצמה היא חויה עוצמתית שנחוית בגופה ונפשה של כל אישה בצורה אחרת ושונה, ולעיתים יש נשים שמרגישות צורך לחזק את הגוף והנפש אחרי הלידה.

בתקופה שלאחר הלידה גופך מתאושש ומשקם עצמו לאט לאט, טיפול תומך ברפואה סינית ורפלקסולוגיה לאחר הלידה נועד להשיב לך את הבטחון בעצמך ובגופך, להזין את גופך בתזונה המתאימה לך לפי עקרונות הרפואה הסינית, להתחזק עם צמחי מרפא סיניים שמותאמים לך אישית על מנת להשיב לך את תחושת החיוניות של גופך, ולעזור לך להרגיש טוב יותר.

בטיפול בקליניקה נקשיב יחד לך ולגופך, ונמצא את הדרך לתמוך בגופך גם במתכונים ותזונה שמתאימה לתקופה בה את נמצאת, עם תזונה מחזקת ותומכת שתעזור לך להתאושש.

בטיפול תומך לאחר לידה ישנה אפשרות לטפל גם במצבים פיסיים נפוצים כמו מחסור בחלב אם, דלקות בשד וחסימה של צינוריות החלב בשד וגם בתחושות מנטליות של מתח, חרדה, דכדוך ודכאון לאחר לידה.

אני מזמין אותך לטיפול שיעזור לך להכין את גופך ולתמוך בו בכל השינויים והרגעים הלא צפויים שישנם במסע שלך, להדריך, לתמוך ובעיקר לחזק אותך כדי שתרגישי בטוחה יותר בכל צעד.

יש לך שאלות? רוצה לדעת עוד על הטיפול? את מוזמנת להשאיר כאן את פרטייך ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.