דיקור סיני אורטיקריה

מהי אורטיקריה?
אורטיקריה (או בשמותיה הנוספים חרלת או סרפדת) הינה מחלה המתבטאת בפריחה בעלת נגעים בצבע לבן עד אדום שתופיע תוך דקות או שעות. המחלה גורמת לגרד עז ועשויה להימשך מספר שעות עד מספר ימים.
נגעי האורטיקריה מורמים מעט מן העור ונודדים במיקומם, הם יכולים להופיע בכל מקום בגוף, בצורה מבודדת או כמקבץ. מופע הפריחה יכול להיות פתאומי, ויכול להיעלם ולחזור לסירוגין, כאשר הסיבה לפריחה היא מעבר נוזלים אל שכבת הדרמיס כתוצאה מתגובה אלרגית של הגוף.
התגובה האלרגית עשויה להיווצר כתוצאה מחשיפה לקור או חום, מאכל מסויים  (לדוגמא: ביצים, חלב, בוטנים, חיטה, סויה, מאכלי ים ועוד) או גורמים כמו של מחלת האטופיק דרמטיטיס, בנוסף מחלות או חסרים במערכת המשלים (הקשורה לתגובה הדלקתית בגופנו) יכולים לעורר תגובה דומה. גם מצבים רגשיים או זיהומים שונים (דוגמת שריטה או עקיצה  ) יכולים לעור את תגובת הגוף והפריחה תופיע.

אורטיקריה חריפה הינה התפרצות נגעים למשך תקופה של פחות מ-6 שבועות, במידה והפריחה נמשכת מעל לתקופה זו, היא תיחשב לאורטיקריה כרונית. הטיפול המערבי הנפוץ כיום לאורטיקריה הינו בידוד הגורם המעורר את התגובה והימנעות ממנו (מאכל, עץ או אקלים מסויים) ונטילת תרופות נוגדות היסטמין לדיכוי התגובה האלרגית של הגוף.

אורטיקריה ברפואה הסינית
הגורמים לאורטיקריה משלבים גורמים פנימיים אשר מהווים בסיס להתפתחות המחלה וגורמים חיצוניים אשר "מתלבשים" על התבנית הקיימת ומחמירים את תמונת המצב. ככל שמופע המחלה יהא יותר אקוטי וחריף, כך סיכויי ההחלמה יהיו טובים יותר, מאידך, מופע כרוני בעצימות נמוכה לאורך זמן יעיד על סיכויי החלמה נמוכים יותר וטיפול ממושך בהתאם.
בין הגורמים הפנימיים ניתן למנות חולשה של מערכת החיסון, תקיעות של דם, חוסר בצ'י או דם וחוסר איזון מרידיאני. בין הגורמים החיצוניים לאורטיקריה ניתן למנות רוח קרה או רוח חמה הפולשת לגוף, חום בלב, או חוסר איזון של המחמם האמצעי או טפילים כמו תולעים במעיים.

הטיפול באורטיקריה ברפואה הסינית הוא טיפול המשלב דיקור סיני בהתאם לאופי הבעיה וביטויה על גבי העור. הטיפול מותאם אישית לאחר תשאול מקיף, אבחנת דופק ולשון והבנת הגורמים האפשריים להתפרצות המחלה.


רוצה לדעת עוד על הטיפול באורטיקריה? יש לך שאלה?

השאר פרטיך כאן ואשמח לשוב בהקדם

Thanks! Message sent.