דיקור סיני דלקות בדרכי השתן

דלקת בדרכי השתן הינה בעיה נפוצה, אחת מכל שלוש נשים תחווה אותה לפחות פעם אחת במהלך חייה. גברים פחות מועדים לסבול ממנה, בעיקר עקב מבנה אנטומי שונה של גוף הגבר. 

​לרוב, דלקת בדרכי השתן נובעת מזיהום חיידקי אשר פוגע בשופכה ובדופן השופכה וגורם לתחושת אי נוחות ,עקצוץ וצריבה בעת מתן שתן, עלייה בתכיפות ודחיפות במתן שתן, וגם אם אין שתן, ייתכנו תחושת חום וכאבים בפלג גוף תחתון, ושתן בצבע צהוב עם ריח חריף.מאחר ומדובר בזיהום חיידקי, ללא טיפול מיידי בשלב הראשוני בו התגלתה הדלקת, תיתכן החמרה במצב והתרחבות הזיהום גם אל דרכי השתן העליונות עד כדי פגיעה בכליות. עוד עלולים להופיע כאבים חריפים גם באיזור הגב התחתון, שתן דמי, חום גבוה, צמרמורות, בחילות והקאות ואובדן שליטה על מתן שתן.

הטיפול בדלקת בדרכי השתן 

 

דיקור סיני דלקות בדרכי השתן

הטיפול הטבעי בדלקת בדרכי השתן הוא טיפול המשלב מניעה באמצעות מודעות מוגברת לנושא אצל כל אישה, יחד עם טיפול מותאם ברפואה סינית.לטיפול המונע חשיבות רבה מאחר ולמעלה מ-80% מן הזיהומים המובילים לדלקת בדרכי השתן נגרמים על ידי חיידק האי- קולי אשר נצמדים ומתרבים באיזור דרכי השתן התחתונות, לכן יש להקפיד על מספר כללים חשובים כדי להקטין את הסיכוי ללקות בדלקת בדרכי השתן:


· שתייה מרובה של מים במהלך היום- תסייע לגוף להיפטר מחומרי פסולת המצטברים במערכת בתדירות גבוהה 
· הימנעות מהתאפקות לאורך זמן- ההתאפקות יוצרת מצב בו יש "מים עומדים" המהווים מצע נוח להתרבות החיידק
· הטלת שתן ו/או שטיפה וגינלית מיד לאחר קיום יחסי מין- למניעת היצמדות חיידקים באיזור 
· שמירה על הגיינה בעת קיום יחסי מין והגיינה אישית לאחר היציאה מהנוחיות.

 

לפי הרפואה הסינית, דלקות בדרכי השתן עשויות להיגרם מגורמים חיצוניים (פלישת גורם פתוגני חיצוני כמו רוח, חום או קור) בשילוב גורמים פנימיים כגון חולשת מערכת החיסון, הכליות או שלפוחית השתן. הטיפול מתבסס על תשאול מקדים, אבחנת דופק ולשון, ומשלב דיקור סיני יחד עם נטילת צמחי מרפא להפחתה משמעותית בתדירות הבעיה והקלה על אורח חיי המטופל.

במידה והנך סובלת מדלקות חוזרות בדרכי השתן לרפואה הסינית יש פתרון עבורך. הטיפול, אשר מכוון לשורש הבעיה, כולל דיקור סיני וצמחי מרפא ומסייע באופן משמעותי בהפחתת תדירות הבעיה.


 

רוצה לדעת עוד על הטיפול בדלקות בדרכי השתן? יש לך שאלה?
השאירי פרטים ואשמח לשוב בהקדם:
​​​

Thanks! Message sent.