קשיי נשימה בהריון

רפלקסולוגיה

קשיי נשימה הם תופעה נפוצה בהריון, נשים רבות מתלוננות על קוצר נשימה בהריון אפילו מבלי שעשו מאמץ גדול במהלך היום, או שזה מגיע בשעות הערב והלילה, כשאת מרגישה פתאום צורך לקום ולפתוח חלון כדי "להתאוורר". נשים הסובלות ממשקל עודף בהריון, כמו גם נשים אנמיות ונשים הנושאות ברחמן יותר מתינוק אחד עשויות לסבול יותר מקוצר נשימה במהלך ההריון, בעיקר לקראת סופו.

על פי הרפואה המערבית, קשיי נשימה בהריון נגרמים עקב פעילות הורמונלית מוגברת בגוף האישה, וגם כי הרחם שגדל לוחץ על הסרעפת ומפריע לה לנשימה התקינה.

לפי הרפואה הסינית, קשיי נשימה בהריון נגרמים בעיקר בגלל תנועה לא תקינה של הצ'י, האמור לרדת מטה, ובעצם עולה כלפי מעלה, גורם לתחושת מחנק, קושי בנשימה, חרדה וחוסר שקט. קשיי הנשימה עשויים להופיע לבדם או להיות חלק מתמונה רחבה יותר של תופעות הריון שמעידות על אותה תנועה לא תקינה של צ'י ונוזלים בהריון כמו בחילות, הקאות, בצקות ברגליים, נדודי שינה, ותחושת תשישות.

פרט ללחץ מכאני על הסרעפת, קשיי נשימה בהריון יכולים להיגרם גם על רקע מתח נפשי או פעילות יתר, המחלישים את הגוף וגורמים לקשיי נשימה, יחד עם הסטגנציה (תקיעות) הקיימת עצם נוכחות העובר בבטן האם. כך שמצב זה של קוצר נשימה יכול לערב גם מצב של חוסר וגם תקיעות של צ'י.

הטיפול בקשיי נשימה ברפואה הסינית הוא טיפול מותאם אישית, וניתן לכל מטופלת בהתאם לאבחנה שנסמכת על שיחת התשאול, מצב הדופק והלשון. הטיפול בקשיי נשימה בהריון בעזרת דיקור סיני מכוון לויסות פעילות הריאות והנשימה תוך עיסוי, לחיצה וכמובן דיקור של נקודות המותרות לשימוש בהריון, אותו העיקרון מיושם גם בטיפול ברפלקסולוגיה, דרך עיסוי ולחיצה על כפות הרגליים אפשר לסייע לך בהרגעה ופתיחת הנשימה, כדי לאפשר לך הריון נעים יותר, ביום ובלילה.

יש לך שאלות? רוצה לדעת עוד על הטיפול? את מוזמנת להשאיר כאן את פרטייך ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.