שונישין היא טכניקת טיפול יפנית ייחודית המאפשרת טיפול בתינוקות וילדים בעזרת כלי מתכת קטנים, ללא דיקור או מחטים חודרניות. משמעות השם ביפנית היא "מחט לילד הקטן" (שוֹ- ילד, נִי-קטן, שין-מחט).

​למה שונישין?
שיטת השונישין הומצאה מתוך תפישה כי הילד הקטן אינו מבוגר, האיברים בגופו שבירים ועדינים, ולכן הצ'י יכול לעזוב את מסלוליו בקלות, על כן קם הצורך בשיטה אשר מאפשרת טיפול לילד הקטן מבלי לגרום לילד פחד, כאב ותגובה רגשית חזקה מדי, וכך תוחמץ מטרת הטיפול- איזון מצבו הרגשי והפיזי של הקטנטן.

טיפול השונישין הינו טיפול שורש מערכתי אשר כל מטרתו היא לעודד את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף, בהתאם למצבו הרגשי והפיסי של הילד בזמן הטיפול. טכניקות הטיפול הן מגוונות, כמו גם הבעיות בהן ניתן לטפל באמצעות שיטה זו- בעיות עור, נשימה, מערכת חיסון חלשה, בעיות עיכול, שינה, התנהגות, בעיות התפתחות ועוד.
 

שונישין לילדים

שונישין לילדים

היתרונות בטיפול בשונישין הם רבים, ואחד מהם הוא שניתן לטפל בזאטוט גם בעודו משחק או עסוק בדבר מה אחר. הטיפול אינו מכאיב ומאפשר ריכוז מלא של המטפל בטיפול ללא הצורך בהסבת תשומת לבו של הילד לטיפול עצמו, שכן לאחר האבחון הפיזי ותשאול ההורים, ניתן לטפל בילד ללא התנגדות מצידו.
יתרון נוסף הוא פשטות השיטה, לרוב, הטיפול אינו מסתיים עם תום המפגש, ולהורים ניתנים מספר דגשים אותם יש ליישם בבית (המלצות תזונה, תרגילים להנעה, עיסוי וכד') וכך- באופן עקיף השיטה תורמת גם לחיזוק הקשר בין ההורה לילדו.
מנסיוני, שונישין היא שיטה פשוטה ומופלאה לטיפול בתינוקות וילדים, בעלת תוצאות מרשימות בקליניקה.יש לכם שאלה על הטיפול בשונישין? מעוניינים להתייעץ? השאירו פרטיכם כאן ואשמח לשוב בהקדם

Thanks! Message sent.