דיקור סיני כאבי מחזור

דיקור סיני כאבי מחזור

שוב הגיע השבוע שלפני המחזור ושוב את מוצאת את עצמך מתרגזת מכל דבר קטן, עם מצבי רוח משתנים ותחושה מעצבנת. החזה נפוח,הבטן נפוחה וכואבת וכולך כמו בלון, רוצה להתפוצץ, אם אפשר עד סוף היום בבקשה.כי כואב לך.​התסמונת הקדם וסתית (בלעז- דיסמנוריאה או PMS - Pre Menstrual Syndrome) היא תסמונת נפוצה אשר מטרידה נשים רבות במאה ה-21.

הנשים של היום נדרשות להיות גם נשות קריירה מצליחות, גם אמהות מסורות וגם נשים שדואגות לעצמן, וכל זה בעולם דיגיטלי, מהיר ועצבני, בו כל מחשבה הופכת לסטטוס ב- wall והכל קורה כאן ועכשיו. וכשזה קורה, והסטרס מתגבר- גופך יבטא זאת בין היתר בעזרת כאבי המחזור.

כאבי התסמונת הקדם וסתית מופיעים בדרגות חומרה שונות כשבוע עד שבועיים לפני המחזור, ועוברים עם תחילת הדימום הוסתי, כאשר ייתכנו כאבים גם במהלך הוסת. 

תחת הכותרת "תסמונת קדם וסתית" נכללים סימפטומים רבים כמו השמנה, תחושת נפיחות בטנית, רגישות בחזה, עייפות, כאבי ראש, חולשה, חרדות, עצבנות, דיכאון, בלבול ובכי, יצר מיני נמוך וסימנים נוספים.
חומרת התסמינים שתוארו מעלה עשויה להשתנות בין מחזור אחד למשנהו, ומקובל להניח כי התופעה מחמירה ככל שגיל האישה עולה ואינה משתפרת לאחר לידה.

התסמונת הקדם וסתית מחולקת לתסמונת ראשונית ומשנית, תסמונת ראשונית מתייחסת לכאבים שאינם נובעים על רקע מחלות אחרות, לרוב, יסבלו ממנה נערות בגיל ההתבגרות או נשים עד גיל 25. לעומת זאת, תסמונת קדם וסתית משנית נגרמת ככזו שנגרמה עקב מחלות אחרות כאשר הנפוצות ביותר הן אנדומטריוזיס (מחלה שנגרמת עקב התפתחות לא תקינה של תאי רירית רחם מחוץ לרחם באיזורים שונים בגוף) או גידולים שונים באגן הירכיים. הדיסמנוריאה המשנית נפוצה יותר לקראת גיל המעבר ומאפייניה הנפוצים הם כאב באגן ובגב, כאב בזמן/ לאחר קיום יחסי מין, הפרשות וגינליות לא תקינות ועוד.
כיום, המענה הרפואי לכאבי מחזור הוא תרופות מלאכותיות- נטילה סדירה של גלולות למניעת הריון או תרופות משככות כאב מסוג NSAID ( שאינן מכילות סטרואידים). לעומתה, לרפואה הסינית פתרון טבעי ופשוט שיאפשר לך איכות חיים טובה יותר. ללא נטילה של תרופות או חומרים מלאכותיים.
 

אם את סובלת מכאבי מחזור, באמצעות סדרת טיפולים המשלבים רפואה סינית, הדרכה לתזונה טובה יותר והדרכה לשיפור אורח חייך תוכלי להשתחרר מן הכאבים בקרוב.רוצה לדעת עוד על הטיפול בכאבי מחזור? יש לך שאלה?
ליצירת קשר השאירי פרטים ואשוב בהקדם:

Thanks! Message sent.