טיפול בכאב ברפואה סינית

רפלקסולוגיה

"הזמן לא מרפא דבר

הוא רק מלמד אותנו

לחיות עם הכאב"

                       לא ידוע

 

"אני רוצה לנצח את הכאב, להילחם בו עד שייעלם"

"הגוף הכואב שלי בגד בי"

"פתאום ביום אחד הכאב קפץ עליי ולא עוזב"

המשפטים האלה הם משפטים של מטופלים אמיתיים מהקליניקה שמספרים על הכאב שלהם. זה שפוגע באיכות החיים שלהם ולא נותן להם מנוח.

בשיח של ימינו, הכאב הוא אויב, כזה שצריך להלום בו כמה שיותר חזק ומהר, בכל דרך אפשרית, כדי שייעלם ולא יחזור לנצח. ובינינו, הרי ברור שככה זה לא עובד. מגוון פתרונות בעולם כה מתקדם ועדיין ישנם המון אנשים שסובלים מכאב, אז מה אני בעצם אומר?

אני מציע נקודת מבט קצת אחרת- הכאב הוא הזמנה של הגוף שלך לשיח.

אפשר לקחת הרבה כדורים למרות שאין שינוי בכאב, אפשר לנסות להתעלם, לשים בצד ולהגיד ש"הנה אני בסדר", אבל כשהוא נמשך כבר תקופה ופוגע באיכות החיים שלך, כדאי לך להסתכל לכאב בעיניים, להקשיב למה שיש לו לומר ולנסות לתקן.

באיזה כאבים אפשר לטפל ברפואה סינית?

סוגי הכאב שמטופלים מספרים עליהם בקליניקה יכולים להיות כאבים כרוניים, מתמשכים, כאלה שכבר "התרגלתי לחיות איתם" או כאבים אקוטיים, כאב חד וחזק שהגיע בפתאומיות ודורש טיפול בהקדם, כאן ועכשיו.

כאבים כרוניים או אקוטיים יכולים להופיע ככאבי ראש ומיגרנות, כאבי כתפיים, כאבי ברכיים, כאבי צוואר, כאבי גב תחתון, כאבי בטן ועיכול, כאבי מחזור, כאבי שרירים, כאבים בכף הרגל ועוד.

הסיבה לכאבים יכולה להיות מגוונת ולכן גם אותה חשוב להבין- האם הכאב נגרם מחוסר פעילות? פעילות מאומצת? חבלה או טראומה פיסית? טראומה רגשית? תזונה לא מתאימה? ואול בכלל חשיפה למזג אויר או אקלים קיצוני? את אלה נבחן יחד ונראה איך אפשר לשפר כדי להקל על הכאב שלך.

לרוב כאב בא לומר לנו משהו בגוף, בא לספר על משהו שתקוע. לא תמיד נבין אותו מיד כי הוא חמקמק, סוג הכאב יכול להשתנות, גם המיקום שלו או תדירותו, לא בהכרח יהיה לו דפוס קבוע.

וכאן זו הזדמנות, הזדמנות בשבילך לקבל טיפול בכאב בכלים של רפואה נהדרת, רפואה שחקרה וחוקרת אלפי שנים את הגוף, הנפש והקשרים שביניהם.

אז איך מטפלים בכאב ברפואה סינית?

במפגש הראשון אשאל אותך שאלות שנועדו לכוון את הטיפול ויעזרו לי להבין טוב יותר כיצד לאבחן "סינית" את הבעיה ממנה אתה סובל , אם יש לך בדיקות מערביות (בדיקות דם, הדמיה או כל הליך אחר) שיכולות לעזור בהבנה שלי לגבי מצבך העדכני ו/או תרופות שאתה נוטל לטיפול בכאב שלך אשמח לדעת גם עליהן.

בטיפול עצמו נטפל בכאב שלך בכלים המתאימים מעולם הרפואה סינית- בדיקור סיני, כוסות רוח, מוקסה, תזונה סינית, צמחי מרפא וגם רפלקסולוגיה. כאשר כל העת נשים לב יחד לתחושות הגוף, נקשיב למה שיש לו לומר, נעזור לו להרגיש טוב.

לעיתים הטיפול כולל גם כלים מעשיים שאתן לך לתרגל בבית כמו תרגילי צ'י גונג, תפריט תזונה, נטילה של צמחי מרפא ועוד דרכים שיוכלו לסייע לך בהקלה על הכאב. לכל מטופל מותאם טיפול באופן אישי תוך הסתכלות על התמונה הכוללת של מצבו הבריאותי.

בגישה הטיפולית שלי אני מאמין בשילוב בין שיטות ריפוי, בין אם מערבית או מסורתית, בהתאם לצורכי המטופל ובהקשבה להמלצות הרופא המטפל שלו, כדי שנמצא יחד את הדרך בה תוכל להרגיש טוב יותר.

מאחר וכאב משתנה מאדם לאדם, בעוצמתו ובאופיו, תדירות הטיפולים משתנה בין מטופל למטופל, אחרי המפגש הראשון ואבחנה של הכאב ממנו אתה סובל אוכל להמליץ לך על תדירות הטיפולים הנכונה עבורך על מנת להקל על הבעיה ממנה אתה סובל.

אני מזמין אותך לשיחה אמיתית ופשוטה עם הגוף שלך על הכאב שאיתו אתה חי.

אם יש לך שאלות או תרצה עוד פרטים על הטיפול אפשר לכתוב לי כאן.

*הכתוב מעלה נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד ומכוון לנשים וגברים כאחד.

יש לך שאלות? רוצה לדעת עוד על הטיפול? את/ה מוזמנ/ת להשאיר כאן את פרטיך ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.