בצקות ברגליים בהריון

רפלקסולוגיה

בצקת היא אחת התופעות הנפוצות שחוות נשים הריוניות. תחושת הכבדות, קשיי ההליכה והכאבים שמתלווים לנשיאת תינוקך יכולים להיות מתסכלים, בעיקר לקראת סוף ההריון, כשכל גופך מבקש קצת מנוחה ופחות לחץ. לבצקת יכולים להתלוות כמובן תסמינים נוספים כמו טחורים בהריון, כאבי גב בהריון ועוד.

מדוע נוצרות בצקות בהריון?

בצקות בהריון מופיעות לרוב ברגליים, מתחת לברכיים, בקרסוליים או בכפות הרגליים עצמן, אך הבצקת יכולה להופיע גם באיזורים אחרים כמו כפות הידיים והפנים. הבצקת נוטה להופיע בעיקר לקראת שעות הערב ובסוף היום, אחרי עמידה ממושכת. היא נפוצה יותר בחודשי הקיץ ובאקלים חם.

צבירה מוגברת של נוזלים בגוף בזמן ההריון וקושי בפינויים על ידי מערכת הלימפה יכול לגרום להופעת בצקות בעיקר באיזור הרגליים, כמו גם לחץ מכני של הרחם על הורידים ופעילות הורמונלית מוגברת בגופך בזמן ההריון.

בצקות ברגליים אינן מצב מסכן חיים, אלא אם הן חלק מתמונה רחבה יותר של תסמינים שיכולים להצביע בין השאר על רעלת הריון או חסימה ורידית, לכן חשוב להיבדק ע"י רופא/ת הנשים שלך ולשלול מצבים אלו לפני הטיפול.

אז שכבת ברגליים מורמות על כר אחד או שניים, נעלת נעליים רחבות ונוחות, ובאמת שניסית לעמוד כמה שפחות במהלך היום כדי לא שהרגליים לא יתנפחו ועדיין הבצקת שם, מה עוד אפשר לעשות?

הטיפול המשולב בבצקות בהריון בקליניקה

טיפול בבצקות ברגליים בקליניקה הוא טיפול בו אני משלב דיקור סיני ורפלקסולוגיה, שילוב שמנסיוני מביא לתוצאות נהדרות.

על פי הרפואה הסינית, בצקות בהריון עלולות להיווצר כתוצאה מהיחלשות הפונקציה של הטחול, האחראי על החזקת הדם בתוך כליו, והתמרה ושינוע של נוזלים ברחבי הגוף, או היחלשות של יאנג הכליות, פונקציה הקשורה גם היא למשק המים בגוף. לכן, לפני הטיפול אערוך תשאול מקיף, אבדוק דופק ואתבונן בלשון שלך, כדי לקבוע אבחנה ואת דרך הטיפול המתאימה ביותר עבורך בדיקור סיני.

בנוסף, רפלקסולוגיה היא כלי נהדר בעזרתו אפשר לטפל בבצקות ברגליים, הטיפול הרפלקסולוגי בבצקות בהריון כולל עבודה עם מערכות הלימפה, הכליות והשתן ומערכת הדם ומאפשר לגוף לווסת את תנועת הנוזלים באיזור הבצקת. טיפול ברפלקסולוגיה בבצקות ברגליים בזמן הריון כולל גם לחיצה ועיסוי של איזורים המשקפים את הרגליים, הברכיים והקרסוליים כדי לאזן את הצטברות הנוזלים באיזורים אלה, ומעבר לתחושה הנעימה של העיסוי אפשר לחוש בשיפור בבצקות הרגליים כבר בימים שאחרי הטיפול, בדריכה ובמצב הבצקת.

יש לך שאלות? רוצה לדעת עוד על הטיפול? את מוזמנת להשאיר כאן את פרטייך ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.