דיקור סיני כאבי צוואר

כאבי צוואר יכולים להוות מטרד לא קטן ואף לפגוע באיכות החיים באופן משמעותי, בין אם מדובר בכאבי צוואר כרוניים (כאלה הנמשכים מעל לחודש) או כאבי צוואר אקוטיים (הנמשכים עד חודש ימים) ישנו צורך בבירור מקיף לטיפול בכאבים אלו.

 

ראשית כל חשוב לעבור בדיקה רפואית לשם בירור סיבת הכאב. הבירור ייעשה באמצעות פניה לרופא המשפחה אשר יפנה במידת הצורך לבדיקות נוספות דוגמת צילום CT, רנטגן או MRI.

 

כאבי הצוואר יכולים להתבטא בתחושת תפיסות, נוקשות, שריפה, דקירה או כאב עמום ומפושט באיזור הצוואר.

כאבי צוואר יכולים לנבוע מסיבות שונות, בינהן:

  • פלישת רוח קרה אל איזור הצוואר שתתבטא גם בנוקשות שרירי הצוואר, תחושת קור והטבה בחימום הצוואר, כאבי שרירים, חום נמוך ונזלת.

  • שעות עבודה מרובות מול המחשב, שעות נהיגה מרובות או חוסר תנועה של איזור הצוואר היוצרים תחושת עומס וכאב עמום או חד בשרירי הצוואר.

  • פגיעת טראומה (תאונה או הפעלת כוח חיצוני, פציעה או מתיחה) באיזור עמוד השדרה הצוווארי אשר גרמה למבנים האנטומיים (שרירים, גידים, חוליות) לתזוזה חריגה מעבר לטווח הנורמלי שלהם, דוגמת צליפת צוואר השוט (Whiplash).

  • שינויים מבניים בחוליות הצוואר כתוצאה משחיקת סחוסים, גיל מבוגר, פעילות גופנית מאומצת וכד'.

 

הטיפול בכאבי צוואר ברפואה סינית הינו טיפול יעיל במקרים רבים. הטיפול, שמטרתו ויסות זרימת הדם לאיזור הצוואר כולל שיטות שונות כגון דיקור סיני לכאבי צוואר, כוסות רוח לכאבי צוואר, גוואשה, מוקסה,עיסוי מקומי תוך לחיצה על נקודות אקופונקטורה ותרגול צ'י קונג (טכניקת תנועה ונשימה) בבית על ידי המטופל.

הטיפול בדיקור סיני לכאבי צוואר אינו בהכרח טיפול בדיקור מקומי באיזור הצוואר, לרוב יונחו מחטים גם במקומות רחוקים ביחס לצוואר דוגמת ברכיים, כפות ידיים וכד', זאת על פי אבחון מקדים לטיפול הכולל בדיקה מקיפה של נקודות רגישות ודיקור מותאם אישית.

יש לך שאלות נוספות אודות הטיפול ברפואה סינית בכאבי צוואר?

ליצירת קשר השאר פרטיך כאן ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.