אלקטרו אקופונקטורה 

אלקטרו אקופונקטורה

אלקטרו- אקופונקטורה הינה שיטת טיפול חדשה יחסית ברפואה הסינית המסורתית, אשר מטרתה העיקרית היא להוות תחליף לסטימולציה (גירוי) הידנית אשר נעשית למחט בזמן טיפול הדיקור. היתרון בטיפול זה הוא הפעלת עוצמה מדויקת ומתמשכת בנקודות הדיקור, לשם העצמת אפקט הטיפול, והפעלת גירוי עמוק לרקמה ללא גרימת נזק (במקרים מסוימים דוגמת שיתוק). 


תחילה מוחדרת לאיזור הטיפול מחט דקה, ועליה מונחת אלקטרודה המחוברת למכשיר האלקטרו, אשר מזרים את תוך הנקודה זרם חשמלי בעוצמה נמוכה מאוד בפולסים קבועים או משתנים, בהתאם למטרת הטיפול. בזמן הטיפול תיתכן תחושת כבדות בגפה, נימול, כיווץ קל, או רפיון שרירים.


הטיפול באלקטרו-אקופונקטורה יעיל במיוחד לטיפול בבעיות שיתוקים, כאב כרוני וכיווצים. כמו גם לטיפול בבעיות אורטופדיות שונות כגון כאבי גב תחתון, כאבי כתף, כאבי ברכיים, תסמונת התעלה הקרפלית (CTS), מרפק טניס (Tennis Elbow), פציאליס שיתוק פנים, טריג'מינל נאורלגיה, שיתוקי גפיים ועוד.

מנסיוני, טיפול בפציאליס בעזרת אלקטרו אקופונקטורה יכול לסייע במקרים רבים להחלמה ושיקום של שרירי הפנים שנפגעו ע"י הזרמת דם וגירוי עצבי של נקודות דיקור מסויימות בפנים, ישנה חשיבות רבה לטיפול בפציאליס בדיקור משולב עם אלקטרו אקופונקטורה מבחינת עיתוי הטיפול, ככל שהטיפול מתרחש יותר בסמוך למועד בן התרחש ההתקף, כך גדלים סיכויי השיקום וההחלמה של המטופל/ת.

חשוב לציין כי אלקטרו-אקופונקטורה אינה שיטה המתאימה לכל מטופל ובכל מקרה, בייחוד לבעלי בעיות לבביות או למטופלים חלשים. לפני כל טיפול חשוב לבצע תשאול מקיף לבירור הבעיה ואבחנה מדויקת על סמך תשאול המטופל.

Thanks! Message sent.