דיקור סיני סוכרת

סוכרת בעין מערבית וסוכרת בעין סינית

​הסוכרת הינה מחלה מטבולית (מחלה המערבת בעיה בחילוף החומרים בגוף) המתאפיינת בריכוז גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, בלטינית שם המחלה הוא Diabetes mellitus ומשמעותו: "שתן מתוק".

​כל סוגי הסוכרת נגרמים בגלל בעיה כלשהי בייצור אינסולין בלבלב או בקליטתו בתאי הגוף, כאשר הרפואה הקונבנציונלית מחלקת את הסוכרת לשלושה סוגים:1. סוכרת נעורים (type 1) – תלוית אינסולין- מתאפיינת בהרס כמעט מוחלט של תאי הלבלב.

2. סוכרת אוטואימונית (type 2) – ישנו הרס חלקי של תאי האינסולין

3. סוכרת הריון

הסוכרת הינה מחלה נפוצה למדי, 2 הסוגים הראשונים שצוינו מעלה מצויים בעלייה מתמדת ומהווים כ-90% ממקרי הסוכרת כיום.

סוכרת type 2 שהינה מחלה אוטואימונית (בעיה במערכת החיסונית של הגוף גורמת לתאים בגוף לזהות תאים אחרים בתור "אויבים" ולתקוף אותם) מאופיינת באחד או יותר מהתסמינים הבאים: עייפות מתמשכת, איבוד משקל (ללא רצון בדיאטת הרזיה), פצעים שאינם מגלידים, ראיה מטושטשת, נימול בגפיים או חוסר תחושה, הטלת שתן תכופה, רעב תמידי, צמאון רב. שלושת התסמינים האחרונים הם התסמינים העיקריים לסוכרת.

במידה וישנה החמרה במצב המחלה ניתן יהיה להבחין בתסמינים נוספים כגון: פגיעה כלייתית (עד כדי הזדקקות לדיאליזה), פגיעה / חסימה של כלי הדם באתרים שונים בגוף (כגון מח, לב, עיניים וכו'), נזק למערכת העצבים ההיקפית ונויורופתיה (אובדן תחושה), אימפוטנציה, סחרחורות ואף כיבים ברגליים עקב אספקת דם לקויה לכלי הדם הקטנים בגוף.
הערכים התקינים של סוכר בדם (גלוקוז) לאחר צום של 8 עד 12 שעות הינם 70-100 mg/dl (מיליגרם לדציליטר). מעל 100 mg/dl –  מצב זה ייחשב כהיפרגליקמיה (עודף גלוקוז בדם),  ומתחת ל-70  mg/dl- המצב ייחשב להיפוגליקמיה (חוסר גלוקוז בדם).


סוכרת ברפואה הסינית
גם ברפואה הסינית נקראת הסוכרת "מחלת השתן המתוק" (糖尿病- táng niào bìng ), שם זה מעיד כי כבר בתקופת הקיסר הצהוב הבינו הסינים את הקשר בין רמות גבוהות של סוכר בדם ובשתן לסימני המחלה כפי שבאו לידי ביטוי כבר אז.  ב"ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב" (su wen) נכתב כי במחלה זו "השומנים יוצרים חום פנימי בעוד שהמתיקות יוצרת תחושת מלאות במחמם העליון {פלג גוף עליון ,א.ר.}, לכן הצ'י עולה ומציף ונוצר צמא ובזבוז"
לפי הרפואה הסינית הסוכרת מאופיינת בתחושת מלאות הגורמת להיתקעות של הצ'י הזורם בגוף, היתקעות זו יוצרת חום המצטבר והופך לתחושת חום ויובש מהן סובל המטופל,ולאורך זמן- לכילוי של הyin בגוף המטופל.
בשונה מקביעת הרפואה המערבית, לפיה חולשה של הלבלב היא שמובילה למחלה, לפי הרפואה הסינית המחלה מערבת בעיקר חולשה של הכליות ולכן יש להתמקד בהן במהלך הטיפול.


הסיבות לסוכרת ברפואה הסינית הינן מגוונות, בין הסיבות ניתן למנות תזונה לקויה המורכבת ממזון מעובד ופחמימות פשוטות, רגשות לא מאוזנים (פחד ודאגה, כמו גם כעס שמוציאים את הגוף מאיזון), חשיפה מוגברת לגורמים חיצוניים (דוגמת יובש, חום, קור, רוח, ולחות), קיום יחסי מין בתדירות גבוהה, עבודה מאומצת ו/או ממושכת, עבודה בלילה, לידות מרובות, וגם תורשה- מבנה חלש באופן מולד.
הרפואה הסינית הינה כלי יעיל לטיפול במחלת הסוכרת, וניתן לאזן באופן משמעותי את רמות הסוכר בדם לאורך זמן בעזרת הטיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים.רוצה לדעת עוד על הטיפול בסוכרת? יש לך שאלה? 
לייעוץ או פגישה היכרות השאירו פרטים ואשמח לשוב בהקדם

Thanks! Message sent.