תסמונת התעלה הקרפלית

תסמונת המנהרה / התעלה הקרפלית (Carpal Tunnel Syndrome או בראשי תיבות CTS) מתוארת כמצב בו ישנו כאב בשורש כף היד כתוצאה מלחץ המופעל על העצב המדיאני (Median Nerve) על ידי גידים נוספים אשר עוברים יחד איתו באותה התעלה. תסמונת המנהרה הקרפלית יכולה להיווצר בעקבות פציעה אך נפוצה גם בקרב אנשים המבצעים תנועה קבועה במפרק כף היד (דוגמת מזכירות, קצבים, ספרים, עובדי ייצור ותעשיה, אנשי מחשבים וכד').

בנוסף, ייתכנו מצבים רפואיים אשר כחלק מתסמיניהם תופיע בעיה זו כמו סוכרת, דלקת מפרקים שגרונית, הפרעות בבלוטת התריס, והריון.

בשלביה הראשונים של תסמונת המנהרה הקרפלית ישנה תחושת עקצוץ ואי נוחות ביד, ככל שהמצב מחמיר, תדירות העקצוצים עולה ואף נמשכת יותר זמן. תחושת אי הנוחות עלולה לגרום לכם לקום משנתכם באמצע הלילה, ולנער את ידיכם על מנת להפסיק את התחושה הלא נעימה.

סימנים נוספים של תסמונת המנהרה הקרפלית יכולים להיות חולשה בידיים או ירידה בטונוס השרירים ויכולת ההחזקה של חפץ ביד, או אפילו (במצב "מתקדם" ) הקרנה של כאב או עקצוץ במעלה היד עד לאיזור הכתף. במקרים מסוימים תתחלף תחושת העקצוץ בחוסר תחושה (מתואר כתחושה של מגע דרך כפפת גומי),האצבעות בהן תהיה תחושה כזו הן אלו המעוצבבות על ידי העצב המדיאני- האגודל, האצבע המורה והאמה.


בראי הרפואה הסינית, תסמונת המנהרה הקרפלית עלולה להיגרם עקב מאמץ יתר של שורש כף היד, פגיעת טראומה (תאונה, פציעה וכו'), מחלה ממושכת או הריון.  דם הגוף הוא שאמור להזין באופן קבוע ורציף את הגידים והרצועות בגופנו . בעקבות כל אחד מהגורמים שצוינו מעלה  נפגעת הזנת הגידים בצ'י דם ונוצרת חולשה. סיבות נוספות להיווצרות הכאב יכולות להיות חדירת רוח ולחות למפרקים אשר גורמת לחסימה וכאב באיזור, או תקיעות של דם (לרוב עקב פציעת טראומה באיזור).


הטיפול בתסמונת המנהרה הקרפלית באמצעות רפואה סינית (דיקור וצמחי מרפא) הינו כלי טבעי ויעיל ותוך מספר טיפולים יהיה ניתן לחוש בירידה ברמת הנפיחות והכאב. הטיפול נסמך על תשאול מקדים ומפורט על מנת להבין טוב יותר את שורש הבעיה, והטיפול- מותאם אישית עבור כל אחד ואחת.רוצה לדעת עוד על טיפול ברפואה סינית בתסמונת התעלה הקרפלית?
 
ליצירת קשר השאר פרטיך כאן ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.