כאבי גב בהריון

ignacio-campo-FKOjXAbJWlw-unsplash.jpg

תקופת ההריון היא תקופה מורכבת לנשים רבות. העומס הפיזי והמנטלי גובר ככל שמתקדמים החודשים והבטן מתעגלת, החיים קורים לצד היצירה הכי מופלאה שמתהווה לה בתוכך, ויכול להגיע גם כאב.

כאבי גב בהריון יכולים לשבש מאוד את איכות חייה של האישה ההריונית, משקל הבטן ההולכת ותופחת מיום ליום מפעיל לחץ על שרירים, חוליות  ועצבים בגב התחתון ויכול להציק מאוד, בתנועה או במנוחה, במהלך היום או בשנת הלילה.

מאחר ולכל אישה מבנה גוף קצת שונה והסטוריה אחרת מבחינה פיזית של יציבה וסימטריה של צידי הגוף, הכאבים עשויים להופיע במקומות שונים, במרכז הגב התחתון בואכה עצם הזנב, בצידי הגב, עם או בלי הקרנה לאורך הרגל, בצידי הרגליים או מאיזור הישבן ומטה, דוגמת סיאטיקה. ייתכן מאוד גם כאב מקרין למפשעה וחלקה הפנימי של הירך, דוגמת סימפיזיוליזיס.

באופן טבעי, מרכז הכובד של גוף האישה הינו אגן הירכיים, קל וחומר לקראת הלידה, או אז הוא מתרחב ומתרכך ככל שמתקדמים חודשי ההריון. נוסף על כך, משקל הבטן ההריונית מפעיל לחץ מתמיד על שרירי הגב והאגן, וגורם לתחושת לחץ וכאב.

הרבה נשים בהריון מעדיפות טיפול טבעי להקלה לכאבי גב בהריון על פני השימוש בתרופות משככות כאבים. לכן אני פוגש הרבה מטופלות שמבקשות להקל על כאבי הגב המציקים, בצורה מהירה יחסית, ללא תופעות לוואי לטיפול.

לפני הטיפול נשוחח. יחד נבין ונברר את המקור לכאבי הגב שלך, ייתכן והוא פיזי (כתוצאה מהריון מתקדם, תנועה לא נכונה, פעילות פיזית מאומצת או קור שחדר לאיזור הפגוע ) או רגשי (חרדה, מתח או כל תחושה אחרת). כמובן שבמידה וישנה הסטוריה רפואית לכאבי הגב שלך עוד לפני ההריון כדאי להביא איתך תוצאות בדיקות כדי שנוכל להבין אם יש קשר לכאבים שהופיעו לאחר מכן.

אחרי אבחנה מגיע הטיפול, לרוב אני משלב דיקור סיני במחטים עדינות תוך מגע. לרוב הטיפול נעשה בשכיבה על הצד אך אפשר גם לשכב על הגב אם נוח לך יותר, הטיפול בדיקור לכאבי גב אינו בהכרח בגב עצמו. חשוב לציין כי הטיפול בנשים הריוניות שונה מטיפול רגיל בגישה, בבחירת הנקודות לדיקור ובסטימולציה המופעלת על הגוף. בטיפולים מסוג זה אני נוקט במשנה זהירות לכל אורך הטיפול על מנת לשמור על בטיחותך ועל בטיחות העובר.

מטרת הטיפול בדיקור סיני ומגע לכאבי גב בהריון הוא הקלה על כאבי הגב תוך איזון הכאב ושיפור התנועתיות באיזור הפגוע, בין אם הכאב הוא שורש הבעיה, או רק הענף.

נוסף על כאבי גב, ניתן לטפל בעוד קשיים שעשויים להופיע במהלך ההריון ולתמוך בך ובגופך לקראת  ה"אירוע המתגלגל" שנקרא לידה, כמו בחילות וצרבות בהריון, בצקות בהריון, מתח ולחץ נפשי ועוד נושאים על מנת לסייע לך בהכנה טובה ככל האפשר לקראת הלידה.

יש לך שאלות? רוצה לדעת עוד על הטיפול? את מוזמנת להשאיר כאן את פרטייך ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.