דיקור סיני אטופיק דרמטיטיס

אטופיק דרמטיטיס (המוכרת גם כ"אסטמה של העור") הינה בעיית עור כרונית אשר גורמת להתייבשות העור, לגרד עז, ולאחר מכן להופעתה של פריחה אדומה ובולטת. במקרים חמורים במיוחד, הפריחה גורמת להופעתם של שלפוחיות שמתמלאות בנוזל שקוף.

אטופיק דרמטיטיס אינה מחלה מידבקת ולא ניתן להעביר אותה במגע בין אדם אחד למשנהו.

אטופיק דרמטיטיס מופיעה בכ-2% מן האוכלוסיה ונפוצה מאוד בקרב תינוקות וילדים צעירים. אצל חלק מן הילדים אטופיק דרמטיטיס חולפת עם גיל ההתבגרות או שהיא הופכת לקלה יותר ככל שהם מתבגרים. אולם, ישנם גם בני אדם מבוגרים אשר יכולים ללקות באטופיק דרמטיטיס.

הסיבות להופעת אטופיק דרמטיטיס אינן ידועות בבירור, יש הסבורים כי המחלה נובעת מכשל של מערכת החיסון בזיהוי פולשים בלתי רצויים וכתוצאה מכך פועלות מערכות ההגנה של הגוף באופן עודף- מה שגורם לסימני המחלה להופיע.

 

אטופיק דרמטיטיס

מרבית הסובלים מאטופיק דרמטיטיס הינם בעלי רקע תורשתי של מחלות אלרגיה שונות כגון קדחת השחת ו/או מחלות נוספות. הגורמים להתפרצותה של המחלה הינם רבים ואינם קבועים, לכל אדם יכולים להיות "טריגרים" שונים אשר יובילו להתפרצותה אצלו, בין גורמים אלו ניתן למנות חילופי עונות, סטרס וחוס איזון רגשי, מגע רב עם מים, שימוש במותרי קוסמטיקה וטיפוח למיניהם, לבוש עודף, מזון חריף, מתובל ושומני, אלכוהול ועוד גורמים רבים.המופע הקליני של אטופיק דרמטיטיס משתנה בהתאם לשלב בו מצוי החולה בה ולקבוצת הגיל אליה הוא משתייך, לרוב יופיעו הנגעים באיזורי הפנים הצוואר, הידיים והרגליים. במצבה החריף תתבטא המחלה בנגעים האדומים בצורת טלאים, ושלפוחיות המפרישות נוזל שקוף ומגרדות גרד עז. ובמצבה הכרוני והיותר "רגוע" ייתכן ותתבטא ביובש וקשקשת על גבי העור, או עור מעובה ומחוספס למגע.

אטופיק דרמטיטיס אינה מחלה מסכנת חיים, אך בהחלט פוגעת באיכות חיי המטופל, לרפואה סינית פתרונות טבעיים אשר יכולים לסייע בהתמודדות עם הבעיה והקלה על תסמיניה באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא.


בטיפול באטופיק דרמטיטיס ברפואה סינית אנו מאבחנים את שורש הבעיה, האם היא נובעת מגורמים חיצוניים כמו רוח וחום או מגורמים פנימיים כמו טחול וקיבה חלשים וכדומה. המפגש הראשון כולל תשאול מקיף על אורח חיי המטופל ומצבו הבריאותי, כמו גם בדיקה פיזית, בדיקת דופק ולשון והתאמת הטיפול לכל אחד על פי מצבו הבריאותי.רוצה לדעת עוד על הטיפול באטופיק דרמטיטיס? יש לך שאלה?
ליצירת קשר השאר פרטיך ואשוב בהקדם

Thanks! Message sent.