בחזרה לקן לקראת השנה החדשה


מטופלת יקרה שמנסה להרות סיפרה לי השבוע על הדרך הלא פשוטה שהיא עוברת, על המחשבות שמגיעות כמו גלים, רוצות כבר לגעת בדבר האמיתי, ואין, זה פשוט לא הולך, ואיך בכל חודש מחדש היא חווה את מה שנתפס ככשלון, חוסר משמעות ובעיקר הרבה סטרס. וכשבדקנו במי מדובר גילינו שזה הראש, שמשתלט על הכל, רוצה להפוך את הכל להגיוני, שכלי, רציונלי ומתוכנן. שם בפנטהאוז של הגוף אין מקום לטעויות, רק טבלאות אקסל וגרפים מסודרים.

זום אאוט מההריון והלידה. הורות היא שער עצום. היא מפגישה אותנו כהורים עם חויית חוסר שליטה ואי ודאות גדולה מאוד, זוהי "ממלכת הבלת"מים". עצם הידיעה שהילד שלנו, שחוט שקוף מחבר בין לבו ללבנו, יכול לנוע בעולם ולא תמיד להיות בטווח הראיה שלנו, ואולי יקרו לו דברים לא מובנים, לא מתוכננים, יכולה להוציא אותנו מדעתנו, אז נצא מדעתנו, ושם נישאר לנצח? רוב הסיכויים שלא. ההורות היא גם הזדמנות לתת לילד שבנו חופש לצאת החוצה. חויה שקשורה לחופש הפנימי שלנו כילדים, וגם כמבוגרים בעולם, עד כמה אנחנו חווים את העולם כמקום שאפשר לשחק בו (כן, גם כמבוגרים), עד כמה אנחנו מוכנים לקבל על עצמנו את אובדן השליטה בסיטואציה, ואת העובדה שדברים יכולים להתרחש אחרת ממה שציפינו, בצורה עקומה, אחרת ממה שהשכל הישר תכנן.

זום אין, בחזרה אל הגוף. פירוש שמה של הנקודה Huán Cháo 還巢 11.06 שממוקמת באצבעות הידיים על הקמיצה הוא "בחזרה לקן". הקן כדימוי לרחם, הוא המקום אליו אפשר תמיד לחזור כשאנו חשים חוסר ודאות ואי יציבות. דרך הקשר המיוחד שלה אל הכליות, שורש האדם, היא משפיעה על הרחם והחצוצרות, וגם עוזרת לווסת את צ'י הכבד. הכליות והכבד מניחים את הבסיס ליציבות וגמישות, כמו העץ עליו נח קן הציפור, כמו גוף האישה בהריון, מצד אחד, יהיה יציב כדי להנביט חיים חדשים (בעזרת תמצית הכליות) ומצד שני, גמיש דיו כדי להתרחב, לגדול, לקבל עוד מקום בעולם (בעזרת הגידים והרצועות, עליהם אחראי הכבד).

כשאמא ציפור עוזבת את הקן אינה יודעת איך תמצא אותו כשתחזור. היא לא יודעת האם גוזליה יחכו לה שם או יעופו, היא מתעופפת לחפש מזון לגוזליה, ללקט עוד זרדים לביתה ולשוב אליו. כולה נתונה לרגע, מתעופפת כדרכן של ציפורים, מחוברת אל ההווה, נתונה לחסדי שמיים. יש לה קן ויש לה כנפיים, יש בה גם יציבות ויש בה גם גמישות, וכך היא מתמודדת עם האתגרים שמציבה הדרך, אלה הצפויים, ואלה שפחות.

מאחל לכולנו שנה בה נהיה יציבים וגמישים כמו ציפור, שננוע בדרכנו בלב שמח ועם הרבה בריאות.

שנה טובה! אורן

#דיקור #ראשהשנה #הריון #לידה #רחם #גינקולוגיה

27 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול